خدمات ما

طراحی برج و برج باغ

برج و برج باغ

طراحی برج و برج‌باغ به عنوان یکی از طرح‌های معماری شهری، باید با در نظر گرفتن اصول زیبایی‌شناسی و کاربری، انجام شود. برای طراحی این نوع سازه‌ها، می‌توانید به مراحل زیر توجه کنید:

1- تعیین مکان: اولین مرحله در طراحی برج و برج‌باغ، تعیین مکان مناسب برای این سازه است. مکان انتخاب شده باید به گونه‌ای باشد که امکانات لازم مانند دسترسی به منابع آب و برق، امکانات حمل و نقل و… فراهم باشد.

2- برنامه‌ریزی فضای داخلی: باید برنامه‌ریزی دقیقی از فضای داخلی برج و برج‌باغ صورت گیرد. برای مثال، باید تعیین شود که برج برای چه کاربری طراحی شده است و امکانات لازم مانند سالن همایش، رستوران، فروشگاه، دفاتر کاری و… در داخل آن قرار دارد.

3- طراحی بیرونی: در این مرحله، باید طرحی مناسب برای بیرون برج و برج‌باغ انتخاب شود. طرح باید با محیط اطراف هماهنگ بوده و برای عبور از سازه و دیدن آن از دور، جذاب باشد.

4- مهندسی سازه: در این مرحله، باید ساختار برج و برج‌باغ به‌صورت دقیق محاسبه شود. مهندسی سازه باید به گونه‌ای باشد که سازه قادر به تحمل بارهای مختلف باشد.

5- استفاده از فناوری‌های جدید: در طراحی برج و برج‌باغ، می‌توان از فناوری‌های جدیدی مانند سیستم‌های هوشمند، نورپردازی هوشمند و سیستم‌های انرژی

برج طوبی-B3

طراحی برج و برج باغ در کرج

طراحی برج‌باغ در کرج سابقه‌ای طولانی دارد. از گذشته تا به امروز شهر کرج به دلیل نزدیکی به چندین پایتخت در طول تاریخ ایران همواره از این همجواری سود برده و امروز نیز شاهد طراحی معماری های استادانه در شهر کرج هستیم.

دفتر مهندسی و معماری پریسا زارعی نیز در شهر کرج قرار دارد و به کل استان‌های ایران و برخی شهرهای مهم کشورهای همسایه، از جمله دبی و استانبول خدمات طراحی برج و برج باغ ارائه می‌نماید.

برای کسب مشاوره در خصوص طراحی و ساخت برج و برج باغ با ما تماس بگیرید.

مجله معماری

سبک-های-معماری

سبک های معماری

مجله معماری معرفی سبک های معماری سبک های معماری معماری، هنر و علمی است که به طراحی و ساخت سازه‌هایی برای انسان‌ها می‌پردازد. هر کشور

ادامه مطلب »