خدمات ما

طراحی داخلی

طراحی داخلی یا دکوراسیون چیست؟

طراحی داخلی (Interior Design) عبارت است از فرایند طراحی و اجرای پروژه های داخلی که به بهبود استفاده و تحول دادن فضاهای داخلی، طراحی و مبله کردن آنها و بهبود کیفیت زندگی کاربران آنها اشاره دارد. هدف اصلی طراحی‌داخلی، ایجاد فضایی زیبا، کارامد، و بهینه است که با توجه به نیازها و محدودیت های کاربران و همچنین اصول و استانداردهای طراحی، می تواند نیازهای کاربری و جذابیت های بصری را در خود ترکیب کند.
طراحی‌داخلی، به طرح کردن فضاهای داخلی از جمله مسکن، رستوران، فروشگاه، دفتر، مراکز تجاری، مراکز آموزشی و ساختمان های دیگر کمک می کند. برای این منظور، طراحان داخلی می توانند با استفاده از اصول و فنون طراحی دکوراسیون، از جمله انتخاب رنگ، تزیینات دیواری، مبلمان، نورپردازی و فضاپذیری، فضایی را بسازند که به زیبایی، کارایی و ارتباط انسان با فضا کمک کند.

روش های طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون می‌تواند به چندین روش انجام شود. در زیر به برخی از مهم‌ترین روش‌های آن اشاره می‌کنیم:
1. طرح پردازی دستی: در این روش، طرح دکوراسیون با استفاده از دست و ابزارهای ساده ترسیم می‌شود.
2. طراحی با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری: نرم افزارهایی مانند SketchUp و AutoCAD می‌توانند برای طراحی دکور استفاده شوند.
3. روش تزئینات از پیش تعیین شده: در این روش، از تزئینات از پیش تعیین شده مانند کاغذ دیواری و پارکت استفاده می‌شود.
4. طراحی با توجه به محیط: در این روش، طرح دکوراسیون بر اساس محیط و شرایط موجود در آن صورت می‌گیرد.
5. طراحی با توجه به سبک: در این روش، طراحی دکوراسیون بر اساس سبک‌های مختلف مانند مدرن، کلاسیک و روستایی انجام می‌شود.
6. استفاده از رنگ‌ها: رنگ‌ها می‌توانند در طراحی دکوراسیون بسیار موثر باشند و با توجه به رنگ‌های مناسب، فضا را شاداب و روشن کنند.
7. استفاده از مواد مناسب: استفاده از موادی مانند چوب، شیشه، فلز و سنگ می‌تواند در طراحی‌دکور بسیار موثر باشد و به فضا زیبایی بخشند.
8. توجه به نورپردازی: نورپردازی مناسب باعث شادابی و روشنایی فضا می‌شود و می‌تواند تاثیر بسزایی در چشم‌نوازی دکور داشته باشد.

طراحی داخلی و دکوراسیون در کرج

طراحی دکوراسیون در کرج سابقه‌ای طولانی دارد. از گذشته تا به امروز شهر کرج به دلیل نزدیکی به چندین پایتخت در طول تاریخ ایران همواره از این همجواری سود برده و امروز نیز شاهد طراحی معماری های استادانه در شهر کرج هستیم.

دفتر اصلی شرکت مهندسی و معماری پریسا زارعی نیز در شهر کرج قرار دارد و به کل استان‌های ایران و برخی شهرهای مهم کشورهای همسایه، از جمله دبی و استانبول خدمات طراحی داخلی و دکوراسیون ارائه می‌نماید.

برای کسب مشاوره در خصوص طراحی دکوراسیون خانه یا محل کار خود با ما تماس بگیرید.

نمونه پروژه‌ها

سالن اجتماعات آدرین

سالن اجتماعات آدرین طراحی دکوراسیون داخلی سالن اجتماعات آدرین جزییات پروژه کارفرما: آقای پیرزاده محل پروژه: مهرشهر سبک طراحی: مدرن متراژ: 5500 مترمربع کاربری: سالن

ادامه مطلب »
طراحی-مجتمع-لوتوس

پروژه لوتوس

پروژه‌های مدرن مجتمع مسکونی لوتوس طراحی معماری صفر تا صد پروژه لوتوس طراحی معماری ساختمان تجاری-مسکونی لوتوس جزییات پروژه کارفرما: آقای کرمی محل پروژه: جهانشهر

ادامه مطلب »

طراحی ویلای آتا

طراحی ویلا طراحی مدرن پروژه ویلای آتا جزییات پروژه کارفرما: آقایان نیلی و والی محل پروژه: تهراندشت سبک طراحی: مدرن متراژ: 1100 مترمربع کاربری: مسکونی

ادامه مطلب »

مجله معماری

سبک-های-معماری

سبک های معماری

مجله معماری معرفی سبک های معماری سبک های معماری معماری، هنر و علمی است که به طراحی و ساخت سازه‌هایی برای انسان‌ها می‌پردازد. هر کشور

ادامه مطلب »